18 Ağustos 2011 Perşembe

kaşif dora diktim:))

ta taaaammm sonunda bir kaşif doramız oldu.çokda güzel oldu:))tabi birazda zor oldu:))kızım ben ve gören herkes bayıldı umarım sizlerde beğenirsiniz.önce örmeyi denedim bedenini ördümde sonra yok yok ben en iyisi dikeyim dedim ve doğru kumaşçının yolunu tuttum.iyikide dikmişim:))
 veee işte kendisinin boy boy resimleri:)almak için çok araştırdım.fakat malesef bulamadım peluşunu.bir kaç alışveriş sitesinde vardı.20 cm kadar vede güzel değildi.
bileziği,çantası,ayakkabıları çantasında haritası bile var kızım yaptı:))
evet yanına birde boots lazım.kızım sık sık hatırlatıyor bunu:)
bedenini dikdörtgen yaptım.kollarını ve bacaklarınıda dolgusuz birleştirdim oturabilsin ve rahat hareket edebilsin diye.yüzünü kasnağa gererek makinada işledim.önce göz ağız kesip makinada sardım bittikten sonra başını kestim.
içini silikon elyafla doldurdum. baş ve bedenin birleşme yerine ince süngeri rulo yaparak yarısını başına yarısını bedenine yerleştirerek diktim.boynu bükük olmasın diye:)bileziğini plastik bocukları lastiğe dizerek yaptım.
ayakkabısını ve çorabını ördüm.ayakkabının sert olması gerekiyordu buda kumaşla zor olacaktı.
saçlarının ön kısmını önce dikip ters çevirdim başa ekledim.arka kısmınıda dikdörtgen yapıp tam tepesinde pensler yaparak başına göre yerleştirdim.
bunlarda elbiseleri.şortunu lastikli tişörtünüde arkadan düğmeli yaptım.rahat rahat değiştirilebilsin diye.duvardaki sticker da 1 tl ye satılanlardan.ben 2 sticker kullanarak bir kombin oluşturdum.çimensiz kelebeksiz doğasız dora olmazdı:D
veee işte mutlu son uzun uğraşlar sonucu kocaman bir doramız oldu.kızımın severek oynadığı ve eminim büyüdüğündede saklayacağı bir oyuncağı ve arkadaşı oldu.hayalini kurduğu dora artık onunla.tüm çocukların hayallerinin gerçek olması dileğimle hoşçakalın:))
eğer bakmak isterseniz kaşif doralı perdemiz burada ve abajurumuzda burada
ziyaretiniz için teşekkür ederim yine beklerim:))